přeskočit k navigaci »

 

Tady jsem Kalendář akcí v Karlovarském kraji > EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY (ETM) a EVROPSKÝ DEN BEZ AUT 2023

EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY (ETM) a EVROPSKÝ DEN BEZ AUT 2023

EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY (ETM) a EVROPSKÝ DEN BEZ AUT 2023
 

Celoevropské akce „Evropský týden mobility“ a „Evropský den bez aut“, 22. ročník

EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY 2023: Neplýtvej energií: Kombinuj a jeď!

Pořadatelé vyzývají k akci sloganem „Kombinuj a jeď!“, který zůstává stejný jako v předchozím ročníku. Tématem letošní kampaně je pak ‚Neplýtvej energií!‘, což je zejména v souvislosti s probíhající energetickou krizí velmi aktuální téma. V poslední době čelíme nárůstu cen energií a vzrůstajícímu počtu lidí ohrožených energetickou chudobou. Vysoká spotřeba energie zároveň negativně přispívá ke změně klimatu a zhoršuje stav životního prostředí. Kampaň se věnuje všem zmíněným problémům a bude se snažit ukázat, že dnešní výzvy pro nás mohou být současně i příležitostí.

Představeny budou návrhy opatření, která nám pomohou energií zbytečně neplýtvat, a to za využití různých forem udržitelné dopravy. Řešení je možné stavět na pěti pilířích: aktivní mobilita, veřejná doprava, snižování závislosti na autech, řízení mobility a řešení pro infrastrukturu. Velmi důležité je, aby se vedle institucí zapojili také jedinci, jejich chování totiž zásadně ovlivní, jako moc budou změny ve prospěch udržitelné mobility úspěšné. Právě ETM je příležitostí pro vzájemnou motivaci, a nakonec můžeme šetřit nejen energii, ale také přírodu a naše zdraví!

Stručný průvodce tématem „Neplýtvej energií"

Letošní téma „Neplýtvej energií" nově neshrnuje Tematický průvodce, jako tomu bylo zvykem v předchozích ročnících, ale šest plakátů, které téma rozebírají dle jednotlivých pilířů: představení tématu Neplýtvej energií, Veřejná doprava, Aktivní mobilita, Snižování závislosti na autech, Řízení mobility a Řešení pro infrastrukturu. Tematické plakáty vysvětlují téma letošního ročníku, uvádějí příklady dobré praxe a také příklady aktivit, které je možné zorganizovat během Evropského týdne mobility.

Plakáty v českém jazyce si stáhněte níže, originály v angličtině naleznete na tomto odkazu.

 

 
datum: 16.9.2023 - 22.9.2023
typ akce: Ostatní
město: 00000 Neurčeno
místo: Karlovarský kraj (města a obce)
pořadatel: Ministerstvo životního prostředí
info@mzp.cz
vložil: Karas
další informace: zobrazit

« zpět na seznam akcí

 
 
 
 
Živý kraj

Živý kraj
oficiální průvodce Karlovarským krajem

E-mail: info@zivykraj.cz